BAA - Campus Aarhus
Prezentarea programului
Acest program de licenta este specific sistemului educational danez, fiind compus din 2 module: AP+Top-Up. La absolvire studentii vor obtine diploma de licenta (Bachelor) in Chemical and Biotechnical, Food or Process Technology.
Programul de Bachelor este programul prin care studentul face programul de AP in Chemical and Biotechnical Science iar dupa cele 4 semestre ale programului de AP se inscrie pentru partea finala a programului de licenta (Top-Up) care dureaza 1 an si jumatate (3 semestre). Programul incepe din August, iar procesul de admitere face subiectul unor evaluari specifice. La absolvirea acestui program studentii vor obtine diploma de licenta in Chemical and Biotechnical, Food or Process Technology.
Procedura de aplicare:
Pentru a aplica la acest program, candidatii sunt rugati sa trimita un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluati de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Aplicantii care nu au sustinut un test standardizat de limba engleza (Cambridge, IELTS, TOEFL) il pot sustine cu noi in orasele Bucuresti, Cluj, Iasi sau Timisoara, la o data care va fi anuntata ulterior.
Page updated 23 JAN 2017