ZIBAT - Campus Roskilde
Prezentarea programului
Roskilde Business College (RBC) ofera posibilitatea absolventilor unui program de AP in Marketing Management sau celor ce detin calificari internationale similare in domeniul Business sau Economic sa isi continue studiile printr-un program Bachelor top-up cu durata de 1 an si jumatate (90 credite ECTS).
International Sales si Marketing Management este un domeniu in plina dezvoltare reflectand internationalizarea emergenta a comunitatii business - in special in sectorul companiilor mici si mijlocii. Profilul profesional pentru absolventii acestui program de top-up ce le ofera un certificat Bachelor in International Sales and Marketing Management se poate incadra intr-una din urmatoarele pozitii:
International Sales Representatives
Executive Sales Supporter
Key Account Manager
Sales Planner
Assistant Sales Manager
Sales Manager
Sales and Marketing Coordinator
Pentru a fi eligibili pentru acest program, trebuie sa detineti un certificat de AP in Marketing Management sau o diploma de Bachelor (licenta) in domeniul administrarii afacerilor sau economiei.
Pentru a aplica la program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate. Programul incepe atat in Februarie cat si in August.