Accademia Italiana - Campus Roma
Bachelor in Interior and Product Design
Prezentarea programului
In primele doua semestre sunt acoperite elementele de baza de desen tehnic impreuna cu tehnologia materialelor si sunt propuse primele proiecte de proiectare. In celelalte semestre, studentul este indreptat catre o pregatire specializata unde el dobandeste capacitatea de proiectare atat pentru obiecte cat si pentru spatiile interioare. Mai multe informatii (in limba engleza) despre acest program puteti gasi aici.
Durata programului este de 3 ani.
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica la program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Tuition: 7,000.00