Aalesund University
Prezentarea programului descarca|trimite pe mail
Programul dureaza 2 ani full time, 4 ani part time (Discipline Oriented Master) sau un an si jumatate full time, 3 ani part time (Professional Master). Gasiti aici detalii (in limba engleza) despre program.
Sunt eligibili absolventii facultatilor cu un profil relevant domeniului de studiu (de exemplu absolventii facultatilor de inginerie) (inclusiv studentii din an terminal), cu bune rezultate scolare si cu bune cunostinte de limba engleza (certificate prin rezultate la IELTS, TOEFL sau Cambridge)
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica in acest program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.