Fontys University of Applied Sciences - Eindhoven
Prezentarea programului
Programul este oferit de Fontys University of Applied Sciences in Campusul din Eindhoven. Scopul urmarit este cel de a aplica intr-o maniera profesionala, abilitatile dobandite in domeniul afacerilor. Mai multe informatii (in limba engleza) gasiti aici.
Durata studiilor este de 4 ani.
Pentru mai multe informatii despre procedura de aplicare va rugam sa trimiteti un email la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Este esential ca studentii internationali sa dovedeasca abilitatile de comunicare in limba engleza, corespunzatoare nivelurilor IELTS 6.0 sau TOEFL 550 (paper based), respectiv TOEFL 213 (computer based).
Mai multe detalii gasiti in sectiunea de stiri a sitului www.universities.ro sau in calendarul evenimentelor de pe prima pagina.