HAN University of Applied Sciences
Prezentarea programului
Programul se bazeaza in intregime pe tendintele actuale, curriculumul reflectand in mod direct orientarile si cererile din domeniul industriei automobilelor. Mai multe informatii in limba engleza, puteti gasi aici.
Durata studiilor este de 1,5 ani (full-time) sau 2-3 ani (part-time).
Pentru mai multe informatii despre procedura de aplicare va rugam sa trimiteti un email la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Este esential ca studentii internationali sa dovedeasca abilitatile de comunicare in limba engleza, corespunzatoare nivelurilor IELTS 6.5 sau TOEFL 550 (paper based) respectiv Cambrigde CAE sau Cambridge CPE.
Sunt eligibili doar studentii care au terminat un program de licenta intr-un domeniu relevant.