Fontys University of Applied Sciences - Eindhoven
Prezentarea programului
Programul este oferit in colaborare cu TUe (University of Technology Eindhoven) si in functie de rezultatele pe care studentul le obtine dupa primul semestru, va putea sa urmeze acest program la alegere, in cadrul Fontys University of Applied Sciences sau in cadrul University of Technology Eindhoven. Mai multe informatii, in limba engleza, despre acest program, puteti gasi aici.
Durata studiilor este de 3 sau 4 ani in functie de Universitatea pe care studentul o va alege dupa primul semestru de studii.
Pentru mai multe informatii despre procedura de aplicare va rugam sa trimiteti un email la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Studentii internationali sunt obligati sa prezinte un nivel avansat de cunostinte in limba engleza. In acest sens acestia trebuie sa detina un IELTS 6.0, TOEFL 550 (paper based), 213 (computer based), 80 (internet based), sau Cambridge CAE - C.