Stenden University of Applied Sciences
Prezentarea programului
"Stenden University" ofera acest program celor care doresc sa-si dezvolte competentele necesare unei cariere in lumea afacerilor hoteliere si nu numai. Programul este unic deoarece integreaza atat domeniile de recreere cat si turismul. Accentul este pus pe conceptul de dezvoltare durabila a turismului si influenta acesteia asupra calitatii vietii populatiei. Studentii se pot perfectiona in una din specializarile: "Tourism", "Recreation", "Sports", 'Events and Conventions", "Media", "Education" si "Culture and Arts". Mai multe informatii gasiti aici.
Durata studiilor este de 1 an (full-time) sau 2 ani (part time).
Pentru mai multe informatii despre procedura de aplicare la acest program, va rugam sa trimiteti un email la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate..
Este esential ca studentii internationali sa dovedeasca abilitatile de comunicare in limba engleza. In acest sens, acestia trebuie sa detina unul din urmatoarele certificate: IELTS 6.0 sau TOEFL 550 (paper based), respectiv TOEFL 213 (computer based).
Mai multe detalii gasiti in sectiunea de stiri a sitului www.universities.ro sau in calendarul evenimentelor de pe prima pagina.