VIA Technology - Campus Horsens
Prezentarea programului
Programul ofera absolventilor cunostintele si abilitatile necesare pentru a lucra in companii de utilitati: alimentare cu apa, alimentare cu caldura, companii de salubritate. Programul a fost dezvoltat impreuna cu companiile de utilitati daneze dar si cu comanii de consultanta in inginerie, fiind unicul program de acest fel din Danemarca. Absolventii programului au garantat locul de munca in companii de utilitati daneze sau europene.
Oportunitati in cariera (Raport VIA)
- 6 este numarul mediu de saptamani pana cand absolventii VIA isi gasesc un loc de munca
- 4.100 EUR este salariul mediu lunar din primul an al absolventilor VIA in Danemarca
Specializarile care pot fi urmate in cadrul programului sunt:
- Watter Supply (designing and dimensioning water treatments plants and distribution systems)
- Waste Water Management (designing and dimensioning sewage systems, processes in wastewater treatment)
- District Heating Supply (designing and dimensioning district heating plants and distribution systems for district heating)
Procedura de aplicare:
Pentru a aplica la acest program, candidatii sunt rugati sa trimita un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluati de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Candidatii care nu detin un certificat standardizat de limba engleza (IELTS, TOEFL, CAE/CPE) au posibilitatea de a sustine VIA English Test in Bucuresti, Cluj, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Oradea, Tg Mures, Timisoara. Detalii la info@iec.ro.
page updated 16 NOV 2017
Documente
-
Supply Engineering Program