IED - Istituto Europeo di Design
Prezentarea programului
Pe o piata saturata de tot felul de marci si produse precum piata modei, este foarte important pentru antreprenorii din domeniu sa dezvolte o strategie de marketing adecvata, care sa aiba in vedere si sa valorizeze pe de o parte alegerile tehnice legate de produse si de distributie iar pe de alta sa tinteasca cresterea vizibilitatii si afirmarii numelui de marca. La fel de important este, pe de alta parte, construirea unor relatii dinamice cu industria comertului din domeniu. Acest curs are drept scop acoperirea acestor teme prin pregatirea unor profesionisti plurivalenti cum trebuie sa fie adevaratii manageri de marketing, manageri de produs, manageri licentiati, manageri de marca, cumparatori si manageri de magazine din industria modei. Mai multe informatii (in limba engleza) despre acest program gasiti aici.
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica la program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.