IED - Istituto Europeo di Design
Master in Sustainable Architecture
Prezentarea programului
Scopul cursului este de a instrui designeri cu aptitutni si cunostinte necesare pentru intelegerea dinamicii strategiilor de mediu si sa fie capabil sa transforme nevoile in noi oportunitati. Mai multe informatii (in limba engleza) despre acest program gasiti aici.
Locatie:Torino.
Durata programului este de 1 an.
Limba de predare: engleza.
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica la program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Tuition: 16,800.00