University of Twente
Prezentarea programului
Multe dintre produsele pe care le folosim in prezent nu au existat sau au fost total diferite acum 10 ani. Activitatea principala a inginerilor industriali este sa proiecteze, reproiecteze, dezvolte si sa imbunatateasca produsele din toate punctele de vedere. Programul ofera studentilor oportunitatea sa acumuleze si sa dezvolte competente din mai multe discipline de baza cum sunt: tehnologia, productia, Marketingul, comportamentul consumatorilor si estetica si nu in ultimul rand ii invata cum sa integreze toate aceste cunostinte in momentul in care dezvolta noi produse. Mai multe informatii (in limba engleza) gasiti aici.
Durata studiilor este de 2 ani.
Pentru mai multe informatii despre procedura de aplicare va rugam sa trimiteti un email la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Sunt eligibili doar studentii care au terminat studii de licenta sau au o pregatire echivalenta intr-un domeniu relevant.
Studentii internationali care doresc sa se inscrie la acest program de master trebuie sa dovedeasca abilitatile de comunicare in limba engleza. In acest sens este esential ca acestia sa detina unul din urmatoarele certificate: IELTS 6.5 sau TOEFL 90 (internet based).
Mai multe detalii gasiti in sectiunea de stiri a sitului www.universities.ro sau in calendarul evenimentelor de pe prima pagina.