Cesar Ritz Colleges
Master in Hotel and Tourism Management
Prezentarea programului
Acest program este adresat studentilor care doresc sa se specializeze in domeniul hotelier. Programul este format din 4 termeni de 11 saptamani de studiu, 6 luni de practica si inca un termen de 11 saptamani de studiu. Cursurile se desfasoara in limba engleza. De asemenea, exista posibilitatea de a-ti imbunatati cunostintele de limba engleza prin programul English Foundation Programme.
Costul acestui program curpinde taxa de scolarizare, mancare si cazare pentru intregul program.
Pe langa aceste cheltuieli, un student trebuie sa depuna 3000 CHF/an intr-un cont curent pe care universitatea ii va folosi pentru carti, uniforme, asigurare medicala si impotriva accidentelor.
Pentru acest program, Cesar Ritz ofera burse pentru rezultate deosebite de-a lungul studiului.
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica in acest program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Tuition: 60,600.00