Cesar Ritz Colleges
Master in International Hospitality Management
Prezentarea programului
Acest program este urmatoarea treapta in specializarea din domeniul hotelier pentru orice student pasionat de acest doemniu. Programul este format 3 termeni de 11 saptamani de studiu, 6 luni de intership si 6 luni pentru realizarea lucrarii de disertatie. Cursurile au loc in limba engleza, oferind posibilitatea de a-ti imbunatatti aceste cunostinte de limba prin English Foundation Programme.
Costul acestui program curpinde taxa de scolarizare, mancare si cazare pentru intregul program.
Pe langa aceste cheltuieli, un student trebuie sa depuna 3000 CHF/an intr-un cont curent pe care universitatea ii va folosi pentru carti, uniforme, asigurare medicala si impotriva accidentelor.
Pentru acest program, Cesar Ritz ofera burse pentru rezultate deosebite de-a lungul studiului.
Modalitatea de aplicare
Pentru a aplica in acest program, va rugam sa trimiteti un e-mail la info@iec.ro. In urma solicitarii, veti fi preluat de un consilier IEC care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Tuition: 60,600.00