Aarhus University - Faculty of Arts
Prezentarea programului
Acest program interdisciplinar de master studiaza crearea intelesului din perceptie, gandire si limbaj. Oamenii rationeaza pe baza intelesurilor pe care le percep din lumea inconjuratoare, gandesc si impartasesc mai departe viziunea. O problema pe care o ridica acest program este modalitatea de functionare a acestor procese.
Masterul de Cognitive Semiotics a primit in anul 2008 distinctia de Program Elitist din partea Ministerului Danez al Stiintei, Tehnologiei si Inovatiei. Aceasta distinctie se reflecta in relatiile stranse ale Centrului de Semiotica din cadrul Aarhus University cu cele mai importante centre de acest fel din lume, facilitand asftel o extraordinara mobilitate a profesorilor si studentilor.
Mai multe detalii despre program (in limba engleza) gasiti aici.
Pentru a aplica la acest program, candidatii sunt rugati sa trimita un e-mail la info@iec.ro cu informatiile mentionate aici. In urma solicitarii, veti fi preluati de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Page updated 25 OCT 2017