Aarhus University - Faculty of Arts
Prezentarea programului
Programul de Master in International Studies se adreseaza studentilor licentiati in Stiinte Umaniste sau Stiinte Sociale care doresc sa adauge o dimensiune internationala studiilor lor. Programul a fost conceput ca raspuns la globalizarea tot mai intensa a pietei muncii. Astazi angajatii trebuie sa fie capabili sa lucreze intr-un numar cat mai mare de contexte interdisciplinare, cu o dimensiune internationala cat mai puternica. In plus, peste 50% din studenti provin din alte tari decat Danemarca.
Masterul include subiecte precum istoria, analiza culturala, politica internationala sau project management.
Mai multe detalii despre acest program (in limba engleza) gasiti aici.
Pentru a aplica la acest program, candidatii sunt rugati sa trimita un e-mail la info@iec.ro cu informatiile mentionate aici. In urma solicitarii, veti fi preluati de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Page updated 25 OCT 2017