Aarhus University - Faculty of Arts
Prezentarea programului
Masterul in Studii Europene este dedicat tuturor celor care au obtinut o diploma de licenta in stiinte sociale sau umaniste (relevante) si care doresc sa adauge o dimensiune europeana educatiei lor. Scopul programului este de a oferi cunostinte generale despre conditiile economice, politice, istorice si culturale europene, aprofundand astfel domeniul studiat in cursul studiilor de licenta.
O diploma de master in European Studies ofera calificarea de a analiza, intelege si lucra cu diversitatea culturala europeana. Acest program este unul de studii interdisciplinare si multiculturale oferind posibilitati de cariera in cadrul organizatiilor internationale, marilor corporatii si in administratia publica.
Mai multe detalii despre program (in limba engleza) gasiti aici.
Pentru a aplica la acest program, candidatii sunt rugati sa trimita un e-mail la info@iec.ro cu informatiile mentionate aici. In urma solicitarii, veti fi preluati de un consilier educational care va va oferi tot sprijinul necesar in realizarea dosarului si trimiterea aplicatiei la universitate.
Page updated 25 OCT 2017